Hřiště

Ve městě, v němž se nachází showroom, u něhož jsme napočítali nejvyšší počet uběhlých metrů, nechá Volkswagen postavit dětské hřiště. Proč? A kdo nám s tím pomůže?

Dětské hřištěPřemýšleli jsme, jaký obecně prospěšný projekt zaměřený na zdravý životní styl a šetrnost vůči životnímu prostředí bychom mohli podpořit. Chtěli jsme zvolit něco, co může ocenit široká veřejnost. A čím prokážeme, že naši filozofii "Think Blue." myslíme vážně.

Ať si mají kde hrát.

Vážně ji brát chceme, protože jde o naši budoucnost. A především o budoucnost našich dětí. Když jsme zjistili, že ke stavbě dětských hřišť se dá použít materiál, který se vyrábí z pneumatik, měli jsme jasno.

Recyklovaný granulát.

PneumatikaZ ojetých, nepotřebných či nových vadných pneumatik lze vyrobit pryžový granulát, který se využívá k dalšímu materiálovému zpracování. Díky tomu vzniká nejen primární produkt - pryžový granulát, ale také další materiály, které najdou své uplatnění. Granulát má skutečně mnohostranné využití díky vlastnostem, jako je například stálost a dlouhá životnost. A jednou z oblastí je právě stavba dětských nebo sportovních hřišť. Odpadní produkt tak začíná „druhý život“ a slouží dětem a sportovcům po další desítky let.

Kdo nám pomáhá?

Sami bychom ale tohle všechno nezvládli. Proto jsme se spojili se spolehlivými českými partnery, kteří mají s uvedenými postupy bohaté zkušenosti a jsou zárukou kvality a bezpečnosti pro naše děti:

Společnost RPG Recycling

se postará o první fázi tedy přípravu pryžového granulátu.

Společnost GELPO

pak tento materiál použije na výrobu litého povrchu dětského hřiště.

Společnost Bonita

zajistí bezpečné a trvanlivé herní prvky, díky nimž si děti přijdou na své.

GELPO